سهم روستاهای منطقه محروم بام و صفی آباد،در پروژه‌های گازرسانی!؟

در دومین روز از هفته دولت ( 2/6/1391 ) با حضور استاندار خراسان شمالی، بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی به 18 روستای اسفراین به طور رسمی آغاز شد. با  افتتاح این‌ پروژه‌ها ، 18 روستای استعین، فیروزآباد، عمارت، کلاته شور، کلاته علیمردان، علی آباد، کلاته رضا، کلاته نیش کش، کلاته بزرگ، مهدی آباد، زرق آباد، آجقان، قلعه‌نو، ادکان، ارک، حسن آباد و روستای نیش کش از امروز به شبکه گاز متصل و 1351 خانوار این روستاها از نعمت گاز برخوردار شدند. هم اکنون 56 روستای اسفراین با داشتن 24 هزار و 891 اشتراک از نعمت گاز برخوردار است.

 ارتقاء‌ شاخص‌های گاز رسانی در شهرستان اسفراین خبری خوشحال‌کننده و مسرت بخش است اما نیم نگاهی به نقشه گازرسانی روستاهای شهرستان اسفراین از واقعیتی تلخ حکایت می‌کند و آن هم غلبه نگاه تبعیض‌آمیز در تخصیص اعتبارات است. نگاهی به نقشه گازرسانی روستاهای شهرستان اسفراین که در سایت فرمانداری اسفراین منتشر شده است؛ به روشنی از این واقعیت پرده بر می‌دارد که روستاهای منطقه محروم بام و صفی آباد ، سهمی در پروژه‌های گازرسانی ندارند؟

تنها بارقه امید در این میان اجرایی شدن عملیات گازرسانی شهر صفی آباد است و آن گونه که از اخبار و گفته‌های مسئولان بر می‌آید‌؛ در دهه فجر امسال شاهد بهره‌مندی از پروژه گازرسانی به این شهر خواهیم بود. امید است ؛ در آینده نزدیک با نگاه ویژه نماینده محترم شهرستان و همچنین مدیر کل شرکت گاز خراسان شمالی، شاهد ادامه خط گازرسانی به روستاهای دهستان بام باشیم.

انشاء الله مسئولان محترم شهرستان با بازنگری اساسی در تزریق اعتبارات در جهت ارتقاء شاخص‌های توسعه پایدار و متوازن و همچنین محرومیت زدایی از منطقه بام و صفی‌آباد گام بردارند و طعم شیرین خدمت ، توسعه را به مردم این مناطق بچشانند.

 

 

 

 

/ 1 نظر / 22 بازدید
رستگار

دوست خوبم از توجه شما به مسائل مبتلا به منطقه بام و صفی اباد و همچنین روستای عزیزمان اقچ بسیار خرسندم متاسفانه تاکنون توجه ویژه ای به این منطقه نشده و امید است دنیای مجازی راهی برای توسعه و اگاهی بخشیدن مردمان خوبمان و توجه دولت مردان برای رفع کمبودها و همچنین اختصاص منابع به روستائیان عزیز باشد . از انتخاب موسیقی سنتی(من مانده ام تنها) وبلاگتان بسیار لذت بردم به امید موفقیت روزهایتان قشنگ