مروری بر مهمترین اخبار خراسان شمالی با محوریت بخش بام و صفی‌آباد

افتتاح ۲ پروژه برق رسانی در صفی آباد اسفراین

در آستانه سی و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، پروژه پست برق ۲۰/۱۳۲ کیلوولت صبا و خط ۱۳۲ کیلوولت تغذیه ای این پروژه در بخش صفی آباد اسفراین به بهره برداری رسید.

عصر چهارشنبه پروژه پست برق ۲۰/۱۳۲ کیلوولت دو مداره صبا و خط ۱۳۲ کیلوولت تغذیه ای این پروژه، در بخش بام و صفی آباد اسفراین با حضور معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان، معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و تعدادی دیگر از مسئولان استانی و شهرستان اسفراین افتتاح شد.مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان در این مراسم گفت: استان های خراسان به خصوص خراسان شمالی مورد توجه صنعت برق کشور است.

محمدرضا متولی زاده افزود: سرانه قدرتی در خراسان شمالی هزار و ۹۹ وات بر نفر برآورد شده و این در حالی است که این رقم در متوسط کشوری معادل ۸۶۸ وات بر نفر است.وی اظهار کرد: ۷۵ درصد مصرف برق اسفراین در بخش مصارف صنعتی و کشاورزی است که این رقم نشان می دهد برق در اسفراین در زمینه ای معقول استفاده می شود.متولی زاده افزود: همچنین هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال برای پروژه های در دست اقدام برق در خراسان شمالی اختصاص یافته است.معاون امور عمرانی استاندار نیز در این آیین عنوان کرد: در دهه فجر سال جاری نیز پروژه هایی در حوزه گازرسانی در این منطقه افتتاح خواهد شد.عطاالله قادری افزود: به زودی نوید آغاز عملیات اجرایی یکی از پروژه های مصوب سفر رهبری در این منطقه محروم به اطلاع مردم شریف بام و صفی آباد خواهد رسید.

..................................................

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: قاتل جنگلبان منابع طبیعی با تلاش مأموران آگاهی دستگیر شد.

موسی صابری اظهار کرد: طی تحقیقات پلیس از میان دو مظنون این قتل، سرانجام چوپانی که از سوی مرحوم ارغوان به خاطر ورود به قرق مورد جریمه قرار گرفته و از وی کینه داشت به عنوان قاتل شناسایی شد.

وی گفت:بر اساس این تحقیقات لکه خون پیدا شده بر روی شلوار قاتل با خون مرحوم ارغوان مطابقت و همچنین ادوات جنگلبانی چون دوربین ،جی.پی.اس و غیره از منزل قاتل کشف شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی تصریح کرد: هم اکنون پرونده این قاتل برای رسیدگی تحویل مقامات قضایی شده است. ( خبرگزاری فارس؛ 4/11/91 )

 ..................................................

جعفری:

5 رشته مقطع دکترا سال آینده در دانشگاه های استان راه اندازی می شود

 سال آینده 5 رشته مقطع دکترا با توجه به زمینه های موجود در دانشگاه های دولتی بجنورد و پیام نور استان راه اندازی می شود.نماینده مردم بجنورد، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی روز گذشته ضمن بیان این مطلب گفت: طی پی گیری ها مقرر شده است تا پایان امسال مجوز حداقل 12 رشته مقطع کارشناسی ارشد و 5 رشته مقطع دکترا برای دانشگاه های استان صادر شود.دکتر «قاسم جعفری» افزود: اگر امسال مجوز ورود مقطع دکترا به دانشگاه دولتی «بجنورد» و «پیام نور» اخذ شود از مهرماه سال آینده پذیرش دانشجوی دکترا را خواهیم داشت.وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر خراسان شمالی تنها استانی است که دانشجوی مقطع دکترا ندارد.وی البته اشاره ای به نام 5 رشته مقطع دکترا نکرد. (‌ خراسان شمالی؛ 5/11/91 )

 ..................................................

همزمان با دهه فجر: 6 واحد صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان شمالی به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت:همزمان با دهه فجر شش واحد صنعتی در شهرک های صنعتی استان به بهره برداری می رسد.

محمدرضا باقری افزود:سرمایه واحدهای صنعتی قابل افتتاح در دهه مبارک فجر 62 میلیارد و 570 میلیون ریال می باشد.

وی گفت:با بهره برداری از این واحدهای صنعتی برای 100 نفر از بیکاران استان ایجاد اشتغال می شود.

رئیس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی واحدهای بهره برداری را شامل واحد صنعتی تولید سوسیس و کالباس، کیک و کلوچه، باریافت کاغذ و مقوا، بسته بندی مواد خشکبار، واحد تولید شکر پنیر و مولد مقیاس کوچک برق( نیروگاه خانگی) اعلام کرد.این واحدهای صنعتی در شهرکهای صنعتی شهرهای فاروج، بجنورد، بیدک و شیروان افتتاح می شود. ( باشگاه خبرنگاران جوان؛ 4/11/91 )

..................................................

 سرهنگ معین:

همایش تجلیل از پیشکسوتان بسیجی اسفراین برگزار می شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسبج سپاه شهرستان اسفراین گفت: همایش بزرگ تجلیل از پیشکسوتان بسیجی این شهرستان در آستانه سی و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

سرهنگ حمید معین در گفتگو با خبرنگار مهر، عنوان کرد: در آستانه سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، همایش بزرگ تجلیل از پیشکسوتان بسیجی شهرستان اسفراین با عنوان پیشکسوتان انقلاب اسلامی در بسیج( تکالیف، مسئولیت ها، دیروز، امروز، فردا ...) برگزار خواهد شد.

 وی افزود: این همایش با حضور بیش از هزار و 500 نفر از پیشکوستان بسیجی شهرستان که در صحنه های گوناگون انقلاب اسلامی حضور موثر داشته اند برگزار می شود.

سرهنگ معین اظهار کرد: همایش پیشکسوتان انقلاب اسلامی، هشتم بهمن ماه در مسجد امام رضا(ع) این شهرستان برگزار خواهد شد. ( خبرگزاری مهر ؛‌4/11/91 )

 ..................................................

 

/ 0 نظر / 19 بازدید