سال 1393 هم گذشت

روزهای سال 1393 با مخلوطی از تلخی و شیرینی و تلفیقی از هموار و ناهموار گذشت، یک سال دیگر از عمرمان گذشت به این امید که از تلخی‌ها و بدی‌هایش عبرت گرفته باشیم برای سال جدید.سال 93 نیز عده‌ای آمدند و عده‌ای رفتند.امسال جای خیلی‌ها در کنار سفره‌های هفت‌سین‌مان خالی است، آنهایی که روزی با خنده‌هایمان خندیدند و با گریه‌هایمان گریه کردند و به قولی غم‌مان را خوردند و هنگام تحویل سال نو با ما نیستند تا دعای یا مقلب القلوب بخوانند و چشم‌هایشان را ببندند و برایمان بهترین ها را بخواهند. امسال جای خیلی‌ها در کنار سفره‌های هفت‌سین‌مان خالی است و حتما به یادشان چشم‌هایمان تر خواهد شد و دل‌مان دلتنگ‌شان می‌شود.جای خاله مهربان و عزیزم زینب خانم احمدی که پس از چند سال تحمل درد بیماری ما را تنها گذشت و رفت.بسیار خالی است. خدا رحمتش کند.آری یاد همه آنان که حقی بر گردنمان دارند به خیر.

چه نیکو است در این روزهای پرخیر و برکت،یادی از تمامی رفتگان روستای آقچ داشته باشیم. همه آنهایی که تا دیروز در کنار ما بودند و اکنون همنشین خاکند. روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

 

سال 93 هم گذشت، دل‌هایی را شاد کردیم و احیانا که نه قطعا دل‌هایی را آزردیم، از گناه خیلی‌ها نگذشتیم و کینه‌هایشان را به دل گرفتیم و از خیلی‌ها هم گذشتیم و ...

به نام دگرگون کننده دل‌ها

یا مقلّب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار یا محوّل الحول و الاحوال حوّل حالنا الى احسن الحال

بهار یکی از باشکوه ترین جلوه های رحمانی در جهان هستی است که زندگانی را برای طبیعت و انسان ها به ارمغان آورده و می‌توان با تماشای آن، نقبی به عالم معنا زد و راهی به سوی خدا یافت و جمال پروردگار را به تماشا نشست.فرارسیدن سال جدید خورشیدی را به همه آقچی‌ها عزیز تبریک می‌گوئیم و از خداوند سبحان خواستاریم که این سال را برای آنان، سالی مبارک قرار دهد.

سال جدید را با نام پروردگار متعال و یاد حضرت زهرا (س) آغاز خواهیم کرد چرا که تمام هستی قطره‌ای از دریای بیکران عطوفت فاطمه(س) است.

رسول اکرم (ص) :می‌فرماید: «فاطمة بضعة منی من اذاها فقد آذانی ومن آذانی فقد آذی الله»

«فاطمه پاره تن من است،هرکس او را برنجاند مرا رنجانده و هر کس مرا برنجاند به تحقیق خدا را رنجانیده است.»

در این سال‌های زودگذر عمر چه بسیار بستگان ، خویشان و هم روستای‌هایی عزیز به رحمت خدا رفته‌اند . بیائید در این روزهای منتهی به پایان سال یادی هم از آن عزیزان از دست رفته بکنیم و فاتحه‌ای برای شادی روح آنان بخوانیم.    

/ 0 نظر / 40 بازدید