ادامه قصه پرغصه وضعیت نامطلوب جاده روستای آقچ

یکی از مشکلاتی که اهالی روستای آقچ شهرستان اسفراین سال‌های مدیدی است با آن دست و پنجه نرم می کنندِِ؛مشکل راه ارتباطی روستا است.در ماه ها و سال های اخیر معتمدین و اهالی روستا پیگیر بهسازی و آسفالت راه ارتباطی روستا هستند اما متاسفانه این معضل آن گونه که باید مورد توجه مسئولان قرار نمی‌گیرد.

وضعیت نامطلوب جاده روستای آقچ امکان آمد و رفت اهالی این روستا به دهستان بام و شهر صفی آباد ( مرکز بخش ) وهمچنین شهرستان اسفراین را با مشکلات جدی مواجه ساخته است. زمستان که می‌شود هر بار که اهالی این روستا می‌خواهند به دهستان بام بروند؛ نگران هستند که مبادا در هر لحظه اتومبیل در جاده گلی گیر کند و یا از جاده کم عرض منحرف شود، همیشه از این موضوع واهمه دارند که در زمستان یکی از اعضای خانواده بیمار شود و جاده مسدود باشد.

متاسفانه چند سالی است که نماینده محترم شهرستان و مسئولان وزارت راه و شهرسازی از تصویب و تخصیص اعتبار برای آسفالت راه روستایی آقچ سخن به میان می‌آورند اما متاسفانه آغاز عملیات اجرایی راه روستایی آقچ ، آن قدر با وعده‌های بی‌سرانجام روبرو شده است که جا دارد  ضرب المثل " بشنو اما باور نکن" برای توصیف آن بکار گرفته شود. 

برخی اخبار و شواهد رسانه‌ای موید این واقعیت به شرح زیر است: 

ـ نماینده مردم اسفراین در مجلس گفت: اعتبار مورد نیاز برای راهسازی 9 روستای شهرستان اسفراین از معاون راه روستایی وزارت راه و ترابری تامین شده است.

هادی قوامی در گفتگو با خبرنگار مهر دربجنورد، این 9 روستا را که بیشترین درخواست مردم آن راهسازی و آسفالت این روستاها بود، "روستاهای کلاته سنجر"، "کلاته آقازاده"، "کلاته ابری - تپه قاسم خان"، "گسک قنبر باغی"، "زنفت"، "امین آباد"، "دهک"، "آقچ بیش آباد"و "گرمه خوش" هستند.وی اظهار امیدواری کرد که با اجرای این پروژه های عمرانی بخشی از مشکلات مردم محروم این روستاها حل شود. قوامی در خصوص تامین اعتبار این طرحها گفت: در دیدار اخیری که با مهندس میر شفیع معاون راه روستایی وزارت راه و ترایری داشتم دستور ابلاغ اعتبار مورد نیاز این راه های روستایی گرفته شد و به استان ابلاغ شده و هم اکنون در مرحله انتخاب پیمانکار است."وی با اظهار امیدواری درباره اینکه بخشی از این راه ها تا پایان امسال به بهره برداری برسد، افزود: بدلیل اینکه میزان راه مورد نیاز روستاها باهم متفاوت است."(‌ خبرگزاری مهر  17/7/1389 )‌ 

ـ به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی، هادی قوامی اظهار داشت: این 9 روستا را که بیشترین درخواست مردم آن راهسازی و آسفالت این روستاها بود، "روستاهای کلاته سنجر"، "کلاته آقازاده"، "کلاته ابری ـ تپه قاسم خان"، "گسک قنبر باغی"، "زنفت"، "امین آباد"، "دهک"، "آقچ بیش آباد"و "گرمه خوش" هستند. وی اظهار امیدواری کرد؛ با اجرای این پروژه های عمرانی بخشی از مشکلات مردم محروم این روستاها حل شود.   ( خبرگزاری فارس ـ 1/8/1389 )

انشاء الله پس از نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، این وعده بار دگر به فراموش سپرده نشود و و نماینده محترم شهرستان و همچنین مسئولان استان و شهرستان، زمینه آغاز و تسریع  عملیات اجرایی آسفالت راه روستایی آقچ را به طور جدی در دستور کار قرار دهند تا دستکم یکی از قصه‌های پر غصه محرومیت این روستا پایانی خوش داشته باشد.

/ 0 نظر / 27 بازدید