گازرسانی به منطقه محروم بام و خرق

فرماندار اسفراین گفت: مهم‌ترین طرح‌های عمرانی این شهرستان برای ارائه در سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی تدوین شد.

محمد محمدزاده در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی و نیز برگزاری جلسه هیئت دولت در این استان، مهم‌ترین طرح‌ها و برنامه‌های عمرانی و اجرایی این شهرستان برای تصویب در این نشست تدوین شد.

وی افزود: این طرح‌ها در حوزه‌های کشاورزی، خدمات، راه و شهرسازی و ... تدوین شده و در صورت تصویب در جلسه هیئت دولت که 24 مهر ماه در خراسان شمالی برگزار می‌شود، می‌تواند جهش عظیمی را برای این شهرستان به ارمغان آورد.

محمدزاده در مورد مهم‌ترین طرح‌های پیشنهادی این شهرستان در سفر رهبری به خراسان شمالی، اظهار داشت: پروژه راه آهن جوین به اسفراین و اسفراین به بجنورد، طرح آب شرب اسفراین، پروژه انتقال فاضلاب شهری و هفت پارچه از روستاهای پایین دست اسفراین، پروژه انتقال آب مورد نیاز صنعت از سد بیدواز، دوبانده کردن محور اسفراین به بجنورد و ... مهم‌ترین طرح‌های پیشنهادی مسئولین این شهرستان در سفر مقام معظم رهبری و هیئت دولت به خراسان شمالی است.

وی همچنین طرح احداث تونل در گردنه اسدلی اسفراین را یکی دیگر از مصوبه‌های پیشنهادی در این سفر ذکر کرد و افزود: در صورت احداث تونل در این گردنه علاوه بر کاهش مسیر 20 کیلومتری این گردنه به 10 کیلومتر، سالانه شش میلیارد تومان نیز صرفه جویی در حوزه‌ها و زمینه‌های مختلف صورت می‌گیرد.

فرماندار شهرستان اسفراین گازرسانی به منطقه محروم بام و خرق و تامین برق بخش صفی آباد اسفراین را از دیگر طرح‌های پیشنهادی در این سفر برشمرد و اظهار داشت: بی شک برکات معنوی و مادی سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی روند توسعه استان را سرعت بخشیده و فصل جدیدی در پیشرفت همه جانبه این خطه از ایران اسلامی آغاز خواهد کرد. 

منبع : خبرگزاری مهر

#
/ 0 نظر / 16 بازدید