دعوت از خیرین برای کمک به تکمیل بنای مسجد امام حسن مجتبی (‌ع ) روستای آقچ

روند بهسازی و بازسازی مسجد امام حسن مجتبی ( ع ) روستای آقچ آغاز شده است.اعضای شورای اسلامی روستا و هیات امنای مسجد امام حسن مجتبی ( ع ) ، ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همیاری مردم خوب روستای آقچ و همه کسانی که تا به اینجا به هر نحوی در ساخت این مسجد کمک و یاری رسانده‌اند؛‌ از همه عزیزان خیر برای کمک به تکمیل بنای این مکان مقدس دعوت به عمل می‌آورد.خیرین محترم می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب مسجد امام حسن مجتبی (ع)  0109578648006 واریز نمایند.

با توجه به نقش تعیین کننده مسجد در حاکمیت ارزش هاى دینى ، روایات اسلامى ، تأکید فراوانى در گسترش فرهنگ ساختن مسجد در جامعه اسلامى دارند و توصیه مى کنند که مسلمانان ، به هر اندازه که مى‌توانند ، با ساختن مسجد در هر جایى که مورد نیاز باشد ، در شهر و روستا و جاده هاى ارتباطى ، به گسترش این فرهنگ ، کمک کنند تا آن جا که از باب مبالغه ، در حدیثى از پیامبر خدا روایت شده که مى فرماید : مَن بَنى مَسجِدا و لَو مَفحَصَ قَطاةٍ ، بَنَى اللّه ُ لَهُ بَیتا فِى الجَنَّةِ . هر کس مسجدى بسازد ، اگر چه به قدر آشیانه مرغ سنگخواره باشد ، خداوند براى او خانه اى در بهشت ، خواهد ساخت:

 ساخت مسجد از نگاه قرآن و روایات

 قال الله تعالی : إنَّما یَعمُرُ مَساجِدَ اللّه ِ مَن آمنَ بِاللّه ِ وَ الیَومِ الآخِرِ و أقامَ الصَّلوةَ و آتَى الزَّکوةَ و لَم یَخشَ إلاَّ اللّه َ فَعَسى اُولئِکَ أن یَکُونُوا مِنَ المُهتَدینَ

قال الله تعالی : جز این نیست که مساجد خدا را آن کس آباد مى کند که به خدا و روز واپسین ایمان داشته باشد و نماز بگذارد و زکات بپردازد و جز از خدا نترسد . امید است که اینان از رهیافتگان باشند .

پیامبر صلی الله علیه و آله : مَن بَنى مَسجِدا و لَو کَمَفحَصِ قَطاةٍ بَنَى اللّه ُ لَهُ بَیتا فِی الجَنَّةِ ؛ پیامبر صلی الله علیه و‌آله :هر که مسجدى ، هر چند به اندازه لانه یک پرنده ، بنا کند ، خداوند براى او در بهشت خانه اى بسازد .

امام صادق علیه السلام : مَن بَنى مَسجِدا بَنَى اللّه ُ لَهُ بَیتا فِی الجَنَّةِ ؛ امام صادق علیه السلام :هر کس مسجدى بسازد ، خداوند براى او در بهشت خانه اى بسازد .

 امام صادق علیه السلام : کانَ عَلِیٌ علیه السلام قد جَعَلَ بَیتا فی دارِهِ لَیسَ بِالصَّغیرِ و لابِالکَبیرِ لِصَلاتِهِ ؛ امام صادق علیه السلام :امام على علیه السلام در منزل خود اتاقى را ، که نه کوچک بود و نه بزرگ ، به اقامه نماز مخصوص کرده بود.

/ 2 نظر / 20 بازدید
تبادل لينک هوشمند

با سلام و با آرزوي بهترينها براي شما با ثبت سايت يا وبلاگ خود در سيستم تبادل لينک هوشمند لينک وان رتبه گوگل و بازديد وبلاگ خود را بالا ببريد http://linkone.ir [گل]

محمد رضا نوبخت

سلام از دیروز سقف مسجد رو هم برداشتن و تلاش می کنن که ان شالله برای ایام محرم آماده شود... ممنون از شما عزیزان که دلتون همیشه با مردم هم وطنتان هست .. ان شالله به یاری خداوند و مردم خیر عزیز روستا مسجد مون به نحو شایسته آماده خواهد شد....