زندگینامه شهید الله وردی قربانی

« بسم رب الشهداء والصدیقین»

قسمتی از زندگینامه شهید :

شهید الله‌ وردی قربانی در سال1343 در روستای آقچ پا به عرصه وجود گذاشت.دوران کودکی خودرا در محیط مذهبی،باصفا و کوهستانی روستای آقچ گذراند. دوران دبیرستان را در اسفراین مشغول به تحصیل گردید و ضمن تحصیل خود در حزب جمهوری اسلامی نیز فعالیت می‌کرد. دوره ابتدایی را در روستا به اتمام رساند و دوره راهنمایی را در روستای بام و دوره دبیرستان را در شهرستان اسفراین گذراند. ایشان در سال دوم دبیرستان رتبه اول در دبیرستان را کسب نمود و در سال 61 موفق به اخذ دیپلم شد و در سال62 در مرکز تربیت معلم شهید بهشتی تهران پذیرفته شد. ازآنجایی که فردی متعهد و در مقابل انقلاب و نظام اسلامی احساس مسئولیت می‌کرد در سال63 راهی جبهه‌ها شد و به ندای امامش لبیک گفت تا این که در سوم آذرماه 1363 در حال مصاف با بعثیون کافر در جبهه‌های جنوب به سوی معبودش پرگشود. از مشخصه‌های بارز شهید، خلوص، پاکی، خوش اخلاقی، برخورد صمیمی با مردم، خواندن نماز اول وقت بود. ویژگی دیگر این شهید عزیز طبع شعر بود که به مناسبت‌های مختلف اشعاری را سروده بود. از جمله شعر زیبای وحدت و سنگر سخن، که مجموع شعرهایش گردآوری و چندین بار هم سروده‌های ایشان در مجله عروه‌الوثقی نقد و بررسی شده که پس از تأیید به صورت قطعاتی به چاپ رسیده است.

شهید قربانی طبع شعر خوبی داشت؛از جمله شعر زیبایی پیرامون وحدت سروده است،وی به شهید بهشتی علاقه خاصی داشت و همیشه نوارهای سخنرانی ایشان را گوش می‌کرد.

 هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق

ثبت است برجریده عالم دوام ما

 

/ 2 نظر / 29 بازدید
shie-irai

براي آشنايي با كساني كه به اسلام خيانت كردند و آشنايي با خائنين به دين اسلام با ما همراه باشيد با تشكر

کلاس داستان نویسی

با سلام: آغاز ثبت نام ترم جدید کلاس های آموزش داستان نویسی پیشرفته با حضور استاد ابوالفضل درخشنده در فرهنگسرای های سرو، شفق ، رسانه و دانشگاه صنعتی شریف. با ارایه مدرک معتبر مورد پذیرش و ارزشیابی در تمامی مراکز علمی و دولتی داخل و خارج کشور. علاقمندان برای شرکت در کلاس های فوق با معاونت آموزش فرهنگسرای های ذکر شده تماس حاصل نمایند. فرهنگسرای رسانه : میدان حضرت ولی عصر (عج) تلفن: 88890838 فرهنگسرای سرو : خ ولی عصر(عج) بالاتر از پارک ساعی . تلفن : 88651786 فرهنگسرای شفق : خ یوسف آباد . تلفن : 88712839 دانشگاه صنعتی شریف : خیابان انقلاب اسلامی – نرسیده به میدان آزادی . تلفن: 66165821 لطفا جهت دریافت کتاب های آموزش داستان نویسی پیشرفته از لینک زیر استفاده فرمایید. با تشکر http://derakhshandeh.org/Payments.aspx