ضرورت تسریع در عملیات اجرایی گازرسانی به دهستان بام

 پایگاه خبری بام و صفی‌آباد: 16 بهمن سال 1391 عملیات اجرایی گازرسانی به دهستان بام با حضور استاندار وقت خراسان شمالی آغاز شد.  بنا بر گفته حسین تقی‌نژاد ، "مدیر عامل شرکت گاز خراسان شمالی، این عملیات از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی بوده و اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 800 میلیون ریال ، به طول 26 کیلومتر  برای اجرای آن برآورد شده است...با اجری این پروژه تعداد 52 روستا از نعمت گاز بهره مند خواهند شد." ( خبرگزاری فارس ؛‌ 16/11/91 ) .

 حدود یک سال از زمان آغاز عملیات اجرایی این پروژه می‌گذرد و در حالی که زمستان شروع شده،همچنان ساکنان بام از نعمت گاز بی‌بهره هستند و همچنان با چشمانی منتظر برای تحقق وعده‌ها گذران امور می‌کنند. آنچه که مسلم است؛‌عملیات اجرای این پروژه طولانی شده و  انتظار می‌رود؛ مسئولان بخش ، شهرستان و استان با نگاه ویژه برای تسریع در اجرای پروژه گازرسانی به دهستان بام اهتمام ورزند.   

 یادآور می‌شود ؛‌در حاشیه این افتتاحیه استاندار وقت خراسان شمالی در میان اهالی روستای بام‌، ضمن برشمردن خدمات دولت به ویژه در مناطق محروم ، از ارتقاء این منطقه به بخش خبر داد. اما به رغم گذشت یک سال از این گفته،‌همچنان موضوع ارتقاء بام در تقسیمات کشوری ابلاغ نشده است.در عین حال باید توجه داشت که با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در دهستان بام،موضوع ارتقاء بام به "شهر" باید به طور جدی در دستور کار مسئولان استان و شهرستان قرار گیرد./ 2/ هر   

/ 0 نظر / 17 بازدید