شوق دیدار مقام معظم رهبری

 این روزها شهرهای استان حال و هوای عجیبی دارد و خوشحالی در چشمان مردم این دیار موج می زند. شنیدن خبر «آقا به خراسان شمالی می آیند»، چنان شور و شعفی در بین اهالی خراسان شمالی ایجاد کرده است که وصف آن در قالب کلمات نمی گنجد، آخر قرار است «رهبر معظم انقلاب» به خراسان شمالی سفر کنند و چه خبری مسرت بخش تر از آن؟ مردم هر یک با کلامی، جمله ای و توصیفی از شوق دیدار می گویند. خبرنگاران ما هم که برای ثبت حال و هوای وصف ناپذیر به میان مردم رفته بودند، از شعف حضور مقتدایشان در پوست خود نمی گنجیدند. آن ها به محض شنیدن خبر سفر رهبر معظم انقلاب به تکاپو افتادند و هر یک از شوق وصف ناپذیر خود برای دیدار با «آقا» می گفت. یکی از گزارشگران می گفت: من آرزو دارم به امامت مقام معظم رهبری در نماز جماعت شرکت کنم.دیگری می گفت: ما هم جزو مردم هستیم، وصف خودمان را هم در گزارش بیاورید. آن یکی بیان می کرد: دیدن رهبر از آرزوهای من است و بی صبرانه منتظرم تا آن روز فرا برسد.دیگری عکسی از مقام معظم رهبری را روی میز کارش گذاشته و کنار آن نوشته بود: «آمدنت بوی مهربانی می دهد...».گزارشگران ما با حال و هوایی متفاوت به میان مردم رفتند، آن چه می خوانید حاصل تلاش آن ها برای به قلم کشیدن احساس های پرشور و هیجان مردم استان از این سفر معنوی است.بین شهروندان هم که می روی از حال و هوای دگرگون آن ها با خبر می شوی که قرار است میزبان مهمان بزرگی باشند.

«عابدی» یکی از ساکنان اسفراین می گوید: هر وقت چهره تابناک رهبرم را از تلویزیون در شهر و دیاری مشاهده می کردم، از یک سو نشاط و شادمانی وجودم را پر می کرد و از سوی دیگر غبطه می خوردم و بغض گلویم را می فشرد و با خود می گفتم آیا می شود من هم مثل مردم کردستان، کرمانشاه، کرمان و... بدون دخالت امواج، لبخند دلنشین ولی امر مسلمین را ببینم و آیا می شود بیان آهنگین ایشان را از طریق بلندگوهای میدان های شهر خود بشنوم؟وی تصریح می کند: هر روز لحظه شماری می کنم و با خود می گویم خدایا شکرت که زنده ام و می بینم ولی امرم پا بر دیدگان مردم شهیدپرور شهرم خواهند گذاشت.

«حسین آبادی» یکی دیگر از ساکنان اسفراین اظهار می دارد: ما بی صبرانه و عاشقانه در انتظار سفر رهبر عزیز خود به استان و شهرستان خود هستیم و شور و شعف فراوانی در بین مردم این دیار برای زیارت رهبر مسلمین جهان به وجود آمده است. وی می افزاید: مردم با حضور حماسی و باشکوه خود از ایشان استقبال خواهند کرد و موجب ناامیدی دشمنان نظام و انقلاب خواهند بود. وی بیان می کند: سال هاست که چشم انتظار دیدن رهبر و مقتدای خود هستم و اینک که سفر ایشان در راه است، بی نهایت خوشحال هستم و برای آن لحظه شماری می کنم.«فخری» یکی دیگر از ساکنان اسفراین هم می گوید: از این که شنیده ام نور چشمان ما، رهبر فرزانه انقلاب، قدم بر دیدگان ما می گذارند، خوشحالم و برای دیدن ایشان لحظه شماری می کنم. وی می افزاید: امیدوارم وجود رهبرمان همیشه در پناه خداوند محفوظ و سلامت بماند. (خراسان شمالی - مورخ چهارشنبه 1391/07/12 شماره انتشار 18233 ).

/ 0 نظر / 11 بازدید