مروری بر مهمترین اخبار استان خراسان شمالی

فرماندار خبر داد:

بهره مندی ساکنان 20 روستای اسفراین از آب آشامیدنی با بهره برداری از مجتمع آب رسانی احد

مجتمع آب رسانی احد در صفی آباد اسفراین با تحت پوشش قرار دادن 20 روستا در این شهرستان طی 4 ماه آینده به بهره برداری می رسد.فرماندار اسفراین روز گذشته با بیان این مطلب گفت: فعالیت عمرانی مجتمع عظیم آب رسانی احد در صفی آباد در حال اتمام است و با به بهره برداری رسیدن این پروژه آب رسانی، 15 هزار نفر از جمعیت روستاهای تحت پوشش از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند.«محمدزاده» افزود: در حال حاضر 3 میلیون لیتر از آب مجتمع آب رسانی صفی آباد کامل شده و در حال آزمایش است که 50 درصد از این میزان آب به شکل آزمایشی به شبکه وصل شده است.وی تصریح کرد: از طریق این مجتمع آب رسانی به ساکنان روستاهای صفی آباد، بخشی از بام و بخش مرکزی اسفراین هم آب رسانی می شود. (‌ روزنامه خراسان شمالی  )

.........................................

در دهه فجر؛

فرماندار اسفراین: 79 طرح عمرانی در این شهرستان به بهره برداری می رسد

اسفراین - فرماندار اسفراین گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی 79 طرح عمرانی، آموزشی، کشاورزی و خدماتی در این شهرستان به بهره برداری می رسد.محمد محمدزاده خاطرنشان کرد کرد: این طرح ها شامل 30 طرح خدماتی، 24 طرح عمرانی،17 طرح آموزشی، شش طرح کشاورزی و دو طرح ورزشی است که در شهر اسفراین و بخش های مرکزی و بام و صفی آباد افتتاح می شود. وی افزود: برای اجرای این طرح ها 99 میلیارد و 441 میلیون ریال اعتبار از محل منابع ملی و استانی هزینه شده است. فرماندار اسفراین گفت: همچنین همزمان با ایام دهه مبارک فجر عملیات اجرایی چهار طرح آموزشی و عمرانی با اعتباری افزون بر 78 میلیارد و 860 میلیون ریال در این شهرستان آغاز خواهد شد. شهرستان 127 هزار نفری اسفراین بیشترین شمار طرح های افتتاحی دهه فجر را در میان شهرستان های خراسان شمالی دارد. (‌ایرنا ،‌3/11/91 )

.........................................

 امام جمعه اسفراین: راه مقابله با دشمن امر به معروف است

حجت الاسلام قدیر محمدیان ،‌ امام جمعه اسفراین ،روز دوشنبه در همایش هم اندیشی آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت: دشمنان نظام تلاش دارند با هدف قرار دادن اعتقادات و مبانی دینی، فرهنگ اسلامی را در جامعه تضعیف کنند.

همایش هم اندیشی آمران به معروف و ناهیان از منکر در اسفراین با حضور اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و اعضای گروه های تذکر لسانی در سالن شهید فهمیده بسیج اسفراین برگزار شد. (‌ایرنا ( 3/11/91 )

.........................................

 سه سد جدید در خراسان شمالی ساخته می‌شود

علیرضا عامری ، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی ، گفت: احداث سه سد جدید در استان با اعتبار یک هزار و 460 میلیارد ریال در دهه فجر آغاز می‌شود. وی این طرح‌ها را شامل سد بش قارداش، سد گراتی و سد گلمندره و شبکه آبیاری و زهکشی اعلام کرد. (‌خبرگزاری برنا ؛ 3/11/91 )

 .........................................

 در ایام دهه فجر:

بهره برداری از 22طرح صنعتی در خراسان شمالی

22 طرح صنعتی با سرمایه گذاری حدود16میلیارد ریال همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر در شهرهای مختلف خراسان شمالی به بهره برداری می رسند.سید ابراهیم حسینی، رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان شمالی گفت:این واحدها در 4 شهرستان بجنورد،فاروج،شیروان و اسفراین استقرار یافته اند. ( باشگاه خبرنگاران بجنورد، 3/11/91 )

.........................................

 همزمان با دهه فجر

بهره برداری از 14 پروژه صدا وسیمای مرکز خراسان شمالی

معاون فنی صدا وسیمای مرکز خراسان شمالی گفت : همزمان با ایام ا... دهه فجر 14 پروژه فنی صدا و سیمای خراسان شمالی با اعتبار افزون بر 9 میلیارد و 800 میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

  هزار جریبی افزود : این پروژه ها شامل 11 پروژه آنالوگ و 3 پروژه دیجیتال در 6 شهرستان استان به بهره برداری می رسد .

وی خاطر نشان کرد :با بهره برداری از این پروژه های آنالوگ جمعیتی افزون بر 4 هزار و 325 نفر از مردم روستاهای امیر آباد و شبدره بجنورد ، احسان آباد و گوگدره فاروج ، نظر محمد ، خیرآباد ، شناقی و باغ شیروان ، جوزک مانه و سملقان ، ناویا جاجرم و عراقی اسفراین از شبکه های یک ، دو ، سه و استانی بهره مند می شوند 

 ( باشگاه خبرنگاران بجنورد، 3/11/91 )

.........................................

  در ایام ا... دهه فجر صورت می گیرد؛

افتتاح بیش از 300 پروژه در خراسان شمالی

سرپرست معاونت عمرانی استانداری خراسان شمالی از افتتاح 319 پروژه عمرانی،خدماتی و رفاهی در دهه فجر خبرداد. عطا ا...قادری در تشریح پروژه های آماده افتتاح در دهه فجر گفت:باتوجه به اینکه پروژه های مهم و کلیدی قبل یا بعد از این دهه با حضور مقامات کشوری افتتاح خواهد شد،اما در طول این دهه 319 پروژه درشهرستانهای استان به بهره برداری می رسد.وی افزود:برای ساخت و اجرای این پروژه ها 70 میلیارد تومان از منابع ملی و استانی هزینه شده است.سرپرست معاونت عمرانی استانداری با تشریح پروژه های مربوط به هر شهرستان،نیزگفت:بجنورد،51 پروژه با هزینه 11میلیارد و 300 میلیون تومان، اسفراین، 75 پروژه با هزینه 9 میلیارد و 800 میلیون تومان،جاجرم 60 پروژه بابیش از 4 میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه،ساخته و آماده بهره برداری است.(  باشگاه خبرنگاران بجنورد،3/11/91 )

 .........................................

/ 1 نظر / 25 بازدید
پریسا

وبلاگ جالبی دارید. به من هم سر بزنید