خیر کتابخانه ساز ساخت کتابخانه در دهستان بام را تعهد کرد

علی رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهرافزود: سه شنبه شب در نخستین جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز خراسان شمالی، یک خیر ساخت کتابخانه روستایی در بام اسفراین را با اعتبار 90 میلیون تومان تعهد کرد.

وی اظهار داشت: انجمن خیرین کتابخانه ساز در خراسان شمالی شب گذشته با تعیین هیئت امنا به صورت رسمی راه اندازی شد و امید است با فعالیت این انجمن میزان مشارکت های مردمی در زمینه کتاب و کتابخوانی افزایش یابد.

رحیمی با بیان اینکه پیش از این نیز خیرین خراسان شمالی در زمینه کتابخانه ها فعالیت های قابل توجهی داشته اند، تصریح کرد: در سال های پیش خیرین این استان پنج کتابخانه روستایی را احداث کرده اند و علاوه بر این 10 هزار مترمربع زمین و مقادیر قابل توجهی کمک نقدی را نیز اهدا کرده اند.

به گفته وی کتابخانه های روستایی نجف‌آباد، سه‌گنبد و خیرآباد در شهرستان فاروج و کتابخانه روستای زیارت در شهرستان شیروان پیش از این توسط خیرین این شهرستان ها احداث شده است.

این مسئول در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر خراسان شمالی با جمعیت 867 هزار نفری در مجموع 61 باب کتابخانه نهادی و مشارکتی دارد که از این تعداد، 45 باب آن جزء کتابخانه های نهادی محسوب می شوند.

رحیمی افزود: از تعداد 45 باب کتابخانه نهادی خراسان شمالی 24 باب شهری و 21  باب نیز روستایی است و علاوه بر آن در حال حاضر هفت باب کتابخانه عمومی دیگر نیز در روستاهای این استان در حال ساخت است که بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و به زودی به بهره برداری می رسند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی عنوان کرد: همچنین 17 باب کتابخانه عمومی روستایی دیگر نیز در این استان در دست ساخت است که تاکنون بین 20 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

/ 0 نظر / 14 بازدید