علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد!

نبود زیرساخت‌های امداد و نجات در بام و صفی‌آباد

 پایگاه خبری بام و صفی‌آباد: نبود اورژانس و مراکز درمانی مجهز در منطقه بام و صفی‌آباد هر روز قربانیان جدیدی می‌گیرد. در آخرین مورد، عصر روز سه شنبه ، یک دستگاه موتور سیکلت با دختر بچه ۶ ساله در محدوده پارک شهر صفی‌آباد تصادف کرد و نبود اورژانس و کمبود امکانات و تجهیزات درمانی، باعث مرگ دلخراش دختر بچه ۶ ساله در آغوش مادر شد.

خبر آنقدر تلخ و دردناک است که دل هر اهل دلی را به درد می‌آورد و دل هر انسانی می‌لرزد از فکر این که شاید عزیز تو، می‌توانست قربانی چنین حادثه‌ای باشد.

در این میان ، این سوال اساسی مطرح است:"چند نفر دیگر باید به خاطر نبود پایگاه‌های اورژانس و امدادرسانی در منطقه بام و صفی‌آباد قربانی شوند تا شاید خاطر مسئولان بهداشت و درمان استان خراسان شمالی و شهرستان اسفراین حزین شود و برای این موضوع چاره‌اندیشی جدی کنند!؟ "

مسئولان استان و شهرستان؛ لطفا بیایید کمی منصف باشیم و از دریچه انسانی به این موضوع بنگریم و صدای درد محرومیت و کم‌توجهی به منطقه بام و صفی‌آباد به ویژه در حوزه بهداشت و درمان را بشنویم. آقایان مسئول، علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد! بیایید واقع‌بین باشیم چرا که : 

بام و صفی‌آباد با حداقل استانداردها و شاخص‌های بهداشت و درمان فاصله بسیاری دارند و کمبود خدمات درمانی مجهز و همچنین نبود زیرساخت‌های امداد و نجات در این منطقه مشهود است و کاملا به چشم می‌آید. اگر خدای ناکرده، وقایع طبیعی پیش‌بینی نشده‌ای در منطقه بام و صفی‌آباد رخ دهد ؛ دیگر هیچ عذری پذیرفته نخواهد بود. به خاطر داشته باشیم: «حادثه خبر نمی‌کند»

مرگ دلخراش این کودک 6 ساله، زنگ خطر را به صدا درآورده و ضرورت ایجاد پایگاه‌های امداد و نجات ، مراکز درمانی مجهز از جمله احداث بیمارستان و زایشگاه و همچنین مراکز مدیریت بحران را در منطقه بام و صفی‌آباد بیشتر آشکار ساخته است/ علی‌ اکبر هراتی/

/ 0 نظر / 17 بازدید