چشم امید منطقه بام و صفی‌آباد به سال 1393

 پایگاه خبری بام و صفی‌آباد :سال 92 با تمام فراز و نشیب‌های خود به روزهای پایانی نزدیک می‌شود و نرم نرمک می رسد اینک بهار.

در آستانه عید نوروز باستانی و آغاز سال 1393 شمسی ، شورای مرکزی موسسین جمعیت بام و صفی‌آبادی‌های مقیم تهران پیشاپیش با تبریک این ایام به شما عزیزان، سالی پر خیر و برکت را برای شما آرزو داشته و امید است؛ در این سال نیکو به همه آنچه که آرزو و سعادت شماست ؛ دست یابید.

چه نیکو است در این روزهای پرخیر و برکت،یادی از تمامی رفتگان منطقه بام و صفی‌آباد داشته باشیم. همه آنهایی که تا دیروز در کنار ما بودند و اکنون همنشین خاکند. روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

منطقه بام و صفی‌آباد در سال 92 ، با  وزیدن نسیم تغییر و نوید بهبود آینده، یکی از سال‌‌‌های متفاوت را پشت سر گذاشت.

از جمله مهمترین اتفاقاتی که در روزهای پایانی زمستان سال 92 به وقوع پیوست و فضای متفاوتی را در روند توسعه بام و صفی‌آباد رقم زد؛ برگزاری اولین گردهمایی هیئت موسسین بام و صفی‌آبادی‌های مقیم تهران ( صبا ) بود که با استقبال پرشور و به یادماندنی بام و صفی‌آبادی‌‌ها مواجه شد. بدون تردید، برپایی این گردهمایی از تجربیات کم نظیری است که می‌تواند به بهاری در زایش حرکت‌های جدید برای توسعه منطقه تبدیل شود.

همچنین ،‌در سال 92 ، اعلام موجودیت تشکل نوپای صبا ، به نقطه عطفی در تاریخ این منطقه تاریخی و کهن تبدیل شد که نوید روزهای بهتر و بهاری برای این منطقه می‌دهد که همگی با تلاش در کنار همدلی، همکاری و تعامل، امکان‌پذیر خواهد بود.

در سال 92 ،‌با وجود برخی خبرهای خوش همچون: به آب رسیدن چاه آب شرب در شهر صفی‌آباد و همچنین  آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به دهستان بام ، همچنان برخی موضوعات از جمله : ارتقاء دهستان بام در تقسیمات کشوری به بخش،ایجاد نمایندگی‌ برخی ادارات در شهر صفی‌آباد و همچنین اختصاص اعتبارات ویژه برای کاستن از محرومیت تاریخی منطقه در محاق ماند.

علاوه بر این ، اخبار و مستندات آماری درباره روند رو به گسترش خشکسالی و کم آبی در خراسان شمالی نشان می‌دهد که سال‌سختی در انتظار مردم منطقه بام و صفی‌آباد به ویژه کشاورزان است. بر این اساس،‌انتظار می‌رود؛ از هم اکنون ، تدابیر و تمهیدات جدی برای کنترل و مهار کردن پیامدهای منفی خشکسالی و بحران کم آبی در بام و صفی‌آباد پیش‌بینی شود.

در این میان، با تغییر ترکیب شوراهای اسلامی شهر و روستای بام و صفی‌آباد و انتخاب اعضای جوان  ، فعال و تحصیلکرده، انتظار‌ها برای برنامه‌ریزی برای تحول و حرکت جدی در روند توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی این منطقه بیشتر شده است.

همچنین ، انتصاب مهندس سید علی اکبر پرویزی به عنوان استاندار خراسان شمالی و همچنین مهدی عابدی به عنوان فرماندار اسفراین که سوابق ارزشمندی در حوزه‌های اقتصادی و اجرایی دارند؛‌ امیدواری‌ها به تدوین سند توسعه منطقه و شتاب دادن به روند توسعه و محرومیت زدایی از منطقه را به طور قابل توجهی افزایش داده است.

به هر حال سال 92 که از سوی رهبر معظم انقلاب با نام سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری شد با کول باری از خبر‌های مختلف در بام و صفی‌آباد به اتمام می‌رسد و همه داشته‌ها و نداشته‌های خود را به سال جدید می‌سپارد تا شاید این منطقه در سال93 با روزهایی روشن‌تر و امیدوارکننده تر روبرو باشد.

در پایان از تمامی شما مخاطبان و کاربران عزیز و دوست داشتنی که طی پنج ماه گذشته یار و همراه ما بودید،صمیمانه تشکر و آرزوی صحت،سعادت و سربلندی شما درآستانه آغاز سال جدید را از پیشگاه خالق مهربان مسئلت داریم.امیدواریم در سال 1393 با یاری و همدلی شما و نیز راهنمایی ها و انتقادهای سازنده شما دوستان هم ولایتی،گامی هرچند کوچک در جهت ایجاد رسانه‌ای و بسترسازی برای توسعه منطقه برداریم.

هر سخنی و هر کلامی و نقدی که در چند ماه گذشته در پایگاه خبری بام و صفی آباد منتشر شد تنها به منظور ارتقاء منطقه بام و صفی آباد بود که البته گاهی اوقات به مذاق بعضی افراد خوش نیامد.

با این همه،با اتکا به لطف الهی و با اعتقاد به مخاطبان کاربران فهیم خود همچنان تمام توان خود را در سال 93 به کار خواهیم بست تا در راستای رسالت اطلاع رسانی شفاف و بدون موضع گیری یک جانبه،بر مبنای سه اصل سرعت ،دقت و صحت اخبار ،خدمتگذار منطقه بام و صفی‌آباد و همچنین بام و صفی‌آبادی‌های مقیم تهران باشیم.

سال نو پیشاپیش مبارک....

دو قدم مانده به خندیدن برگ

یک نفس مانده به ذوق گل سرخ

چشم در چشم بهاری دیگر...

تحفه‌ای یافت نکردم که کنم هدیه تان

یک سبد عاطفه دارم

همه ارزانی‌تان.//  علی اکبر هراتی

/ 4 نظر / 16 بازدید
abbasi

همشهری عزیز سلام عباسی هستم مدیر عامل شرکت خاک تا افلاک فعال در زمینه راه اندازی خط تولید بتن سبک لطفا جهت حمایت از ما و کمک به ایجاد اشتغال و جذب سرمایه برای شهرمان بجنورد ما را به لینکهای خود اضافه فرمایید ماهم شما را لینک میکنیم با تشکر

ترک خراسان(شیروانلی)

آهنگ ترکی خراسان رو در گوگل سرچ کنید تا آهنگ های زیبای ترک های سرافراز و مظلوم خراسان رو مشاهده کنید

قدرت

باسلام آقای مفیدی عزیز جهت معرفی روستاهای اطراف بام و صفی آباد به سراسر کشور ما رالینک کنید وخبر دهید تاما هم شما رالینک کنیم با تشکر

قدرت

خیلی ممنون که به وبلاگ ماسرزدید باتشکر شماهم لینک شدید