جزئیاتی از سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) محمود احمدی‌بیغش در جلسه شورای اداری استان خراسان شمالی افزود: مقام معظم رهبری مقتدای مردم است و با هدف دیدار با مردم به این استان سفر می‌کنند و مطرح کردن مباحثی از قبیل کلنگ‌زنی و احداث پروژه‌ها، در حوزه کاری هیات دولت می‌گنجد.

وی ادامه داد: یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب سال 57 احیای یکی از اصول مترقی و اصلی مذهب ما یعنی اصل مترقی ولایت فقیه است. اصل ولایت فقیه یک اصل دینی است. اصل ولایت فقیه ساخته جمهوری اسلامی نیست بلکه امام راحل این اصل را زنده کرد.

وی خاطرنشان کرد: بیداری اسلامی منطقه از انقلاب روح‌الله نشات است و پیروزی بر مخوف‌ترین ارتش طی 22 روز در منطقه خاورمیانه از طریق گوش به فرمان بودن به فرامین مقام معظم رهبری حاصل شده است. دیدن چهره امام خمینی(ره) در سال‌های گذشته یکی از آرزوهای مردم بود و این امر در زمان حال حاضر به نسل امروز منتقل شده و نسل امروز نیز آرزوی ملاقات با مقام معظم رهبری را دارند.

استاندار خراسان شمالی در ادامه به سفر قریب‌الوقوع مقام معظم رهبری به خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: ما مسوولان خادم این مردم هستیم و سفر مقام معظم رهبری به این استان طی دوران خدمت ما یکی از افتخارات خواهد بود که در کارنامه‌مان ثبت خواهد شد. مردم نیز همیشه در صحنه حاضر بوده‌اند و انتظار است تا همه مسوولان استان با همه توان و امکانات برای بهتر شکل دادن این رخداد بزرگ وارد عرصه شوند.

وی افزود: در حال حاضر چشم تمام بیگانگان به این استان است که مقام معظم رهبری بعد از اجلاس سازمان ملل چه مطالبی را بیان می‌کنند؛ بنابراین حضور گسترده مردم و مسوولان در این مراسم از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای سفر رهبر انقلاب اسلامی به این استان، هفت کمیته که شامل کمیسیون فنی و مهندسی، پذیرایی، سفر، اسکان، حمل و نقل، گمشدگان، بهداشت و درمان و تبلیغات و اطلاع‌رسانی و صوت شکل گرفته است.

در این جلسه همچنین، منصوری مدیرکل نهاد مقام معظم رهبری در استانداری خراسان شمالی با بیان این‌که «مردم خراسان شمالی در دهه آخر مهرماه موفق به دیدار مقام معظم رهبری خواهند شد»، اظهار کرد: رهبر انقلاب اسلامی طی این سفر با خانوده‌های شهدا، جوانان و دانشجویان، مسوولان و نخبگان و روحانیون دیدار خواهند داشت.

وی گفت: تعداد ملاقات‌های مقام معظم رهبری نسبت به استان‌های دیگر بیشتر است و مدت حضور ایشان در این استان در مقایسه با استان‌های دیگر کمتر نیست.

وی در پایان گفت: مقام معظم رهبری علاوه بر بجنورد، در شهرهای شیروان و اسفراین نیز حضور خواهند داشت.

/ 0 نظر / 18 بازدید