بهره‌برداری از فرستنده‌های دیجیتال دهستان بام و آنالوگ روستای کاریزدر

پایگاه خبری بام و صفی‌آباد:به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی ؛ بهره برداری از فرستنده دیجیتال روستای بام و فرستنده آنالوگ روستای کاریزدر شهرستان اسفراین با حضور مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی ، امام جمعه بام و صفی آباد و فرماندار شهرستان اسفراین به مناسبت آغاز ماه ربیع الاول‌، شروع شد .

حجت الاسلام دلبری امام جمعه بام و صفی آباد در این مراسم با بیان اینکه یکی از راههای استکبار جهانی برای ایجاد بی بندوباری و تاثیرگذاری بر جوامع مسلمان دنیا ، ایجاد کانالهای ماهواره ای است گفت : مسئولان فرهنگی کشور با تقویت فرهنگ نبوی و اسلامی که از طریق ایجاد و گسترش شبکه های تلویزیونی امکان پذیر است می توانند جوانان کشور را در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان بیمه کنند .

عابدی فرماندار شهرستان اسفراین نیز در این مراسم گفت: بر اساس بررسی ها بیش از سی روستای اسفراین هنوز از شبکه های دیجیتالی برخوردار نشده اند که با هماهنگیهای صورت گرفته با استانداری قرار است برای این موضوع از ردیفهای بودجه استانی تامین اعتبار بشود .

احمد مهدوی مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی در این مراسم با بیان اینکه این طرحهای فنی با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال راه اندازی شده است گفت : افتتاح طرح های یاد شده بیش از 2 هزار و 200 نفر از مردم این مناطق را تحت پوشش قرار خواهد داد .

وی افزود : با بهره برداری از دو فرستنده دیجیتال دهستان بام و فرستنده آنالوگ روستای کاریز شهرستان اسفراین ، جمعیت تحت پوشش استان در زمینه فرستنده های دیجیتال به 85 درصد افزایش یافته است .

گفتنی است؛این فرستنده قابلیت آنتن دهی ۲۰شبکه تلویزیونی و رادیویی دیجیتال رادارد و راه‌اندازی ایستگاه تلوزیونی روستای کاریزدر دارای مبدل ۴برنامه‌ای می باشد ، این پروژه ها بااعتبار بالغ بر سه میلیاردریال راه اندازی شد و پیگیری‌های مجدانه و تاثیر‌گذار دکتر علی اصغر جعفری ، رئیس مرکز بسیج رسانه ملی ، زمینه تحقق و اجرای سریع این پروژه  را فراهم نمود.

download (1)

/ 1 نظر / 65 بازدید
دریا

سلام چرا جایی برای نظر دادن به کل وبلاگ ندارین؟؟!![ناراحت][سوال] لطفا از اقچ عکس بزارید.