اجرای طرح خط فشار قوی گازسانی به بام ، 65 درصد پیشرفت دارد

حسین تقی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده و با اجرای مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به این استان میزان بهره‌مندی روستائیان استان از گاز تا سال 95 به 90 درصد می‌رسد.

وی افزود: گازرسانی به 410 روستا در سفر معظم‌له به این استان مصوب شده بود که هم‌اکنون گازرسانی به 291 روستا از این تعداد، یا اجرایی شده و یا در حال انجام است.

تقی‌نژاد توضیح داد: هم‌اکنون به 110 روستا از این تعداد گازرسانی شده و گازرسانی به 105 روستا نیز با پیشرفت قابل‌ ملاحظه‌ای در حال اجراست.

وی با بیان اینکه اجرای گازرسانی به 76 روستا نیز در حال انتخاب پیمانکار است، اظهار داشت: برای گازرسانی به 410 روستا، 762 میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که تاکنون 642 میلیارد ریال پرداخت شده و پروژه‌ها نیز تا 40 درصد پیشرفت دارد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: برای اجرای مصوبات باقیمانده نیز برنامه‌ریزی لازم انجام‌گرفته که در سال آتی عملیاتی می‌شود.

تقی‌نژاد با اشاره به اینکه اجرای چهار طرح مهم توسط شرکت گاز، در سفر رهبر معظم انقلاب به استان مورد توافق قرار گرفت، افزود: اجرای خط فشار قوی صفی‌آباد به بام، به‌ عنوان یکی از طرح‌های راهبردی و زیرساختی است که اکنون 65 درصد پیشرفت دارد و تاکنون 45 میلیارد ریال اعتبار از 58 میلیارد اعتبار مصوب، برای آن هزینه شده است.

وی اضافه کرد: اجرای این طرح سبب شد تا شمار روستاهایی که به لحاظ قانونی زیرپوشش گاز بروند، افزایش یابد.

تقی‌نژاد در این زمینه توضیح داد که با اجرای این طرح، بسترهای لازم برای گازرسانی به 51 روستا با چهار هزار و 621 خانوار فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: اجرای خط انتقال گاز راز نیز با 62 میلیارد ریال اعتبار در سفر مقام معظم رهبری مصوب شد که تاکنون 54 درصد رشد داشته و 53 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

وی افزود: امید است این طرح در سال آتی به بهره‌برداری برسد و 12 هزار و 560 خانوار ساکن در 93 روستا از مزایای آن برخوردار شوند.

تقی‌نژاد در پایان اظهار داشت: تقویت شبکه گاز استان از دیگر مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان است که با صرف 80 میلیارد ریال اعتبار، تکمیل‌شده است.

/ 0 نظر / 16 بازدید