نوروزراده ؛ سخنران نشست شورای مرکزی جمعیت بام و صفی آبادی ها مقیم تهران

سلسله نشست‌های این جمعیت که به طور منظم  و با محوریت "بررسی مشکلات و چالش‌های توسعه منطقه بام و صفی‌آباد " بر پا می‌گردد؛ به پله نهم رسید. 

 در گام نخست نشست روز شنبه ( 18/8/92 ) ، محسن فریدی به نمایندگی از دیگر اعضای شورای مرکزی جمعیت ، با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم و همچنین خیر مقدم به آقایان نوروززاده و سالاری ، در یک نگاه کلی به اختصار و فهرست وار برخی از مهمترین مصادیق مشکلات منطقه بام و صفی‌آباد را بر شمرد. برخی از محورهای سخنان ایشان به شرح زیر بود:

 1ـ  مشکل بیکاری در منطقه و ضرورت شکل‌گیری صنایع پائین دستی و همچنین صنایع مرتبط با حوزه کشاورزی در منطقه بام و صفی آباد

 2ـ  ضرورت توجه ویژه به ناحیه صنعتی بام و همچنین شکل‌گیری شهرک صنعتی در شهر صفی‌آباد 

 3ـ تاکید بر ضرورت استفاده از پتانسیل‌های و ظرفیت‌های منطقه بام در حوزه گردشگری

 4ـ تسریع در ارتقاء بام در تقسیمات کشوری و تبدیل آن به شهر 

 5ـ‌ ضرورت توجه به مشکلات اجتماعی منطقه و توجه ویژه به آموزش و پرورش منطقه

 ـ  ضرورت ارتقاء ‌شاخص‌های بهداشت و درمان در منطقه و در دستور کار قرار گرفتن ایجاد بیمارستان در شهر صفی آباد

 ـ تسریع در شکل‌گیری نمایندگی ها ادارات شهرستان در منطقه و توسعه زیرساخت‌ها

 در ادامه نشست ، دیگر اعضای شورای مرکزی جمعیت نیز با اشاره به برخی مشکلات و چالش‌های توسعه منطقه از جمله : خشکسالی ، بن‌بست ارتباطی ، بی‌توجهی به هویت تاریخی و میراث فرهنگی منطقه و ... ،بر ضرورت حل تدریجی این مشکلات تاکید کردند.

 اما نقطه کانونی نشست نهم جمعیت بام و صفی‌آباد‌های مقیم تهران، به سخنرانی سید رضا نوروززاده ،نماینده سابق مردم شهرستان اسفراین، اختصاص داشت.

 آقای نوروززاده سخنان خود را با نگاهی به فلسفه قیام امام حسین رع ) آغاز کرد . در ادامه ایشان با ابراز خرسندی از شکل‌گیری جمعیت بام و صفی آبادی های مقیم تهران ، شکل‌گیری این جمعیت ها و برگزاری این نشست‌ها را از ضرورت های توسعه منطقه خواندند.

 نوروززاده که سابقه پنج دوره نمایندگی مردم شهرستان اسفراین دارد؛ به طور مصداقی ، برخی مشکلات شهرستان اسفراین را در حوزه‌های مختلف از جمله بخش اقتصاد برشمرد .

 نوروزاده که از چهره‌های فعال و پرسابقه خراسان شمالی در حوزه سیاسی و اجرایی به شمار می‌رود؛ در بخش پایانی سخنان بر پیگیری مسائل و مشکلات منطقه بام و صفی آباد تاکید کردند. 

  شایان ذکر است؛ جمعیت بام و صفی آبادی های مقیم تهران که مدت کوتاهی است به همت تعدادی از نخگبان و فعالان منطقه در تهران  آغاز به کار کرده است ؛ در یک نگاه کلی بر پایه اهداف زیر شکل گرفته است:  

 الف ) فراهم نمودن زمینه مشارکت اعضاء برای توسعه پایدار و همه جانبه شهر، بخش و روستاهای منطقه بام و صفی‌آباد .

 ب ) شناسایی و برقراری ارتباط بین جامعه منطقه بام و صفی‌آبادی‌ها با محوریت منطقه بام و صفی‌آبادی‌های مقیم تهران و کرج، ایجاد تعامل بین آنها و همچنین زمینه‌سازی به منظور هم اندیشی و هم افزایی برای استفاده از ظرفیت‌های نخبگان برای عمران و آبادانی منطقه.

 ج) ایجاد روحیه تعاون ، همبستگی و اتحاد بین اعضاء به منظور ارائه‌ی توانمندی‌های بهتر در جهت انجام فعالیت‌های ، عمرانی ، اجتماعی و عام‌المنفعه.

 د) شناخت و بکار گیری استعدادهای درخشان اقشار مختلف به ویژه نسل جوان منطقه به منظور ارتقای استعدادهای آنان در جهت اهداف و برنامه‌های جمعیت.

 ه‍ ) همکاری و تعامل با بام و صفی‌آبادی‌های مقیم استان تهران ، البرز ، اسفراین ، مشهد و همچنین سازمان‌ها ، ارگان‌ها، ادارات و نهادهای شهری ، استانی و کشوری در جهت حل مشکلات منطقه بام و صفی‌آباد و مشارکت در امور اجتماعی جامعه.

 و ) کوشش جهت شناخت و معرفی مناسب چهره‌های خدوم منطقه.

 ز) شناخت و معرفی مشاهیر منطقه و آثار آنان به جامعه و استفاده از تخصص و هنر آنان در جهت ارتقاء اهداف جمعیت.

 ح) تشکیل جلسات ، گردهمایی‌های عمومی در زمینه‌های فرهنگی ، مذهبی و غیره و انجام امور خیریه نظیر تشکیل صندوق قرض‌الحسنه و...

 ط) هماهنگی و ایجاد ارتباط با هیهات مذهبی ،‌کانون‌ها و سایر مجامع شهرستان‌های خراسان شمالی در تهران   و دیگر استان‌ها . / هر/2

/ 0 نظر / 19 بازدید