یادی از مرحوم حاج عزیزالله احمدی

 مرحوم حاج عزیزالله احمدی ، چهره‌ای شاخته شده در منطقه بام و صفی‌آباد بود. آوازه اخلاق نیکو ،‌مهمان نوازی و همچنین عشق و ارادت ایشان به ائمه اطهار و اهل بیت از محدوده این منطقه فراتر می‌رود.در میان قدیمی‌های مشهد ، سبزوار و اسفراین اشخاص زیادی هستند که ایشان را می‌شناسند و با ذکر خاطرات از اخلاق نیکو و مشی عرفان اسلامی ایشان به تکریم و تمجید یاد می‌کنند.

حاج عزیر‌الله احمدی بی‌شک از افراد و اشخاصی بودند که گام‌های موثری در جهت آبادانی روستای آقچ برداشتند و به عنوان یک شخص مورد اعتماد و امین ، منزل ایشان به محل رجوعی برای حل مشکلات و اختلافات اهالی روستا تبدیل شده بود.

نام حاج عزیز‌الله احمدی که چند سالی به رحمت خدا رفته است با عشق و ارادت به اهل بیت ، انس با قرآن، اخلاق نیکو و همچنین مردم داری گره خورده است. این مرد خیر و با خدا علاوه بر آشنایی با مسائل دینی ، علاقه وافری به مطالعه آثار گرانقدر ادب فارسی داشتند و شعر‌هایی نیز در وصف اهل بیت می‌سرود.

ایشان چنان عشق و علاقه‌ای به مطالعه داشتند که بدون اغراق می‌توان گفت: زندگی و همنشین اصلی ایشان کتاب بود .الحق و الانصاف جای ایشان خالی است. درباره فضائل و اخلاق این مرد خود ساخته بیشتر خواهیم نگاشت.

روحش شاد و یادش گرامی باد 

/ 2 نظر / 14 بازدید
محمد حسین اصغری

باسلام جناب آقای اکبرهراتی و آقای مفیدی.اینجانب تلاش شما عزیزان را در ارتباط با معرفی روستای عزیزمان ارج مینهم. محمدحسین اصغری

راحله پیوخت

با سلام.از پیام تسلیت شما برای درگذشت عموی مهربانم کمال تشکر را دارم