چرا منطقه بام و صفی آباد کمتر توسعه یافته؟

یکی از موضوعاتی که به صورت دغدغه، ذهن بسیاری از ساکنان و نخبگان منطقه بام و صفی آباد را مشغول کرده است ؛ عقب افتادن منطقه از روند توسعه متوازن و پایدار در حوزه‌های مختلف اقتصادی ، فرهنگی ،‌اجتماعی و ... است. توسعه دیگر یک آمال و آرزو نیست که برای آن وقت بسیار باشد بلکه توسعه امری جدی است که اگر سریع به تغییر سیستم چه در باور و چه در رفتار روی نیاوریم همچنان در گرداب توسعه نیافتگی خواهیم ماند و نام منطقه همچنان در لیست مناطق محروم و توسعه نیافته کشور باقی می‌ما‌ند.به نظر شما علت عقب ماندن منطقه بام و صفی آباد از روند توسعه چیست ؟ چرا این منطقه با وجود ظرفیت‌های فراوان در زمینه های کشاورزی، گردشگری و... موفقیت چندانی در روند توسعه کسب نکرده است .

 اهالی محترم و نخبگان عزیز منطقه بام و صفی‌آباد!

 آیا وقت آن نرسیده که خودمان را نقد کنیم چرا که در پیدا کردن راه حل برای غلبه بر مشکلات منطقه ، اولین و مهمترین قدم، نقد سازنده ، هوشمندانه  و رسیدن به نوعی خودآگاهی اجتماعی و انسانی است؟

 آیا وقت آن نرسیده است که ساکنان و نخبگان منطقه با آسیب شناسی فرهنگی ، گام‌هایی همسو و هماهنگ تری در جهت توسعه متوازن منطقه بام و صفی آباد بردارند؟

 ما بر این اعتقادیم که از مشترکات و همگرایی‌های فرهنگی و زبانی و همچنین حُسن اعتبار فرهنگی و تاریخی منطقه بام و صفی آباد، می‌توان به عنوان موتور محرکه توسعه پایدار منطقه استفاده کرد و در چنین فضایی از اعتبارات ملی و منطقه‌ایی ،کمال بهره‌وری را داشت. نظر شما بام و صفی آبادی عزیر چیست ؟  بیائید با هم گفتگو کنیم تا شاید تلنگری باشد برای حرکتی همسوتر در جهت توسعه منطقه؟ لطفا در بخش نظرات ، درد دلتان را بنویسید که چرا کمتر توسعه یافته‌ایم؟/ 2‌/ هراتی

 منتشر شده در پایگاه خبری بام و صفی آباد :http://www.baam-safiabad.ir/

/ 0 نظر / 24 بازدید