مروری بر مهمترین اخبار خراسان شمالی با محوریت بخش بام و صفی‌آباد

اولین سوال رهبر انقلاب از استاندار خراسان شمالی ؛مصوبات سفر به کجا رسید

 ضرورت پاسخ گویی به نامه های مردمی در سفر رهبر انقلاب به خصوص از سوی بانک ها و اولتیماتوم استاندار به مدیران استان در این زمینه و روایت «احمدی بیغش» از پی گیری مصوبات سفر رهبری از سوی رهبر معظم انقلاب در دیدار هفته اخیر استاندار با ایشان از مهم ترین و محوری ترین مباحث جلسه شورای اداری استان در روز گذشته بود؛ جلسه ای که البته با اظهارات و به نوعی هشدارهای استاندار در مورد استفاده غیرمجاز برخی مدیران از امکانات دولتی و حضور نداشتن آن ها در محل کار، طی ساعات اداری هم همراه بود.

«احمدی بیغش» به دیدار خود در ابتدای هفته جاری با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: «مصوبات به کجا ختم شد»، سؤال نخست ایشان از من به عنوان استاندار خراسان شمالی بود، بنابراین تصور نکنید، مصوبات فراموش شده است.

وی بیان کرد: قسمت اعظم مصوبات بر اساس بودجه تخصیصی سال 91 انجام شده است و بقیه نیز در حال پی گیری است. وی با بیان این که مدیران استان اعتقادی هستند در عین حال گفت: گزارش هایی درباره استفاده غیرمجاز از اموال و امکانات دولتی مانند خودرو در ساعات غیر اداری داشتیم.

«احمدی بیغش» عنوان کرد: اگر گزارشی مبنی بر استفاده از خودروی دولتی در ساعات غیر اداری با سرنشینان غیراداری (خانواده) داشته باشیم، پی گیری و با مسئول مربوطه برخورد خواهد شد.(‌ پورتال استانداری خراسان شمالی ، 3/11/91 ) 

 

..........................................

انتقاد استاندار از جابجایی زیاد مدیران در خراسان شمالی

احمدی بیغش با بیان اینکه در چند ماه مانده به عمر دولت دهم، تغییرات و رفت و آمدهای مدیران در دستگاه های استان افزایش یافته است، از این وضعیت انتقاد کرد.

محمود احمدی بیغش عصر دوشنبه در نشست شورای اداری خراسان شمالی با اشاره به پاسخگویی برخی دستگاه های استان به آن دسته از کسانی که در سفر مقام معظم رهبری اقدام به نوشتن نامه کرده بودند، عنوان کرد: هر مدیری که در پاسخ به نامه های سفر رهبری تعلل و کاهلی نشان داده و یا با پاسخ های نامناسب مردم را ناامید کند، حق مدیریت در دستگاه های خراسان شمالی را ندارد.

استاندار خراسان شمالی افزود: مدیرانی که در پاسخ به نامه های مردمی در سفر رهبری با توسل به انواع بخشنامه ها و قوانین متعدد، پاسخ های منفی، نامناسب و تنها در حد رفع تکلیف ارائه می دهند، لیاقت خدمت در این استان را نداشته و ظرف مدت 48 ساعت از مسئولیت کنار گذاشته می شوند.

احمدی بیغش با اعلام اینکه گزارش پاسخگویی نامناسب به نامه های مردمی در سفر رهبری، از جانب بانک های موجود در استان بیشتر از دیگر دستگاه ها وصول شده است، تصریح کرد: هیچ بانکی در استان حق ندارد به بهانه نبود اعتبار از پرداخت تسهیلات به آن دسته از متقاضیانی که در سفر رهبری اقدام به نامه نگاری کرده اند، خودداری کند.وی با تاکید اینکه تعلل بانک ها در پرداخت تسهیلات به متقاضیان ارجاع شده در سفر رهبری به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، افزود: هیچ بهانه ای برای عدم پرداخت تسهیلات به متقاضیان معرفی شده در سفر رهبری به خراسان شمالی قابل قبول نیست و با مدیران بانک های متخلف به شدت برخورد می شود. (‌ پورتال استانداری خراسان شمالی ، 3/11/91 ) 

..........................................

رئیس اداره ورزش و جوانان:

مسابقات کشتی باچوخه جام فجر در اسفراین برگزار می شود

هم زمان با سی و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مسابقات کشتی باچوخه جام فجر در اسفراین برگزار می شود.رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسفراین روز شنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: سالن ورزشی پهلوان شهید «علی اکبر مرادیان» در مجتمع ورزشی جهان پهلوان تختی میزبان این مسابقات خواهد بود.«محمد فیروز» گفت: این مسابقات با حضور پهلوانان، پیشکسوتان و ورزش دوستان به همت کمیته کشتی باچوخه زیر نظر هیئت ورزش های بومی و محلی شهرستان برگزار خواهد شد.وی عنوان کرد: این مسابقات از دوازدهم ماه جاری آغاز خواهد شد و تا بیست و دوم همین ماه ادامه خواهد داشت.وی ضمن دعوت از ورزش دوستان برای تماشای رایگان مسابقات کشتی باچوخه بیان کرد: حدود 20 عنوان برنامه ورزشی طی ایام ا... دهه فجر امسال از سوی اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار خواهد شد. (‌ روزنامه خراسان شمالی 2/11/91 )

.............................................

هلاکویی:

مجوز مشاغل خانگی در عرصه فرهنگ و هنر در اسفراین صادر می شود

حسین هلاکویی ،رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسفراین، با اعلام این خبر افزود: از این پس بر اساس دستورالعمل های صادره به منظور شناسایی، ساماندهی، حمایت و نظارت بر فعالیت های فرهنگی و هنری که در منازل انجام می شود نیز مجوز مشاغل خانگی در عرصه فرهنگ و هنر صادر خواهد شد.وی اظهار کرد: همچنین با هدف توسعه فعالیت ها و مشاغل فرهنگی و هنری به آن دسته از هنرمندان اسفراینی که در حوزه فرهنگ و هنر درخواست مجوز مشاغل خانگی نمایند، تسهیلات قرض الحسنه نیز پرداخت می شود.

هلاکویی یادآور شد: فعالیت‌هایی مانند نویسندگی، ترجمه، پژوهش، آهنگ سازی، طراحی و دوخت انواع لباس و مد و تولید نرم افزار از جمله رشته های هنری محسوب می شوند که متقاضیان در بخش مشاغل خانگی می توانند مجوز دریافت کنند و از مزایای آن بهره مند شوند. ( خبرگزاری مهر ،‌3/11/91 )

 ..........................................

 

 

/ 0 نظر / 20 بازدید