مروری بر مهمترین اخبار خراسان شمالی با محوریت بخش بام و صفی‌آباد

سهم روستاهای اسفراین از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی از گاز رسانی به 80 روستای این استان از محل اعتبارات سفر رهبر انقلاب اسلامی به این استان هم زمان با ایام الله دهه فجر خبر داد.

 حسین تقی نژاد در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: از این تعداد 41 روستا مربوط به شهرستان بجنورد، پنج روستا مانه و سملقان، 18 روستا شیروان، 13 روستا فاروج و سه روستا از توابع شهرستان اسفراین است.

 وی طول شبکه برای اجرای این طرح های گاز رسانی را 650 کیلومتر عنوان کرد و افزود: با گازرسانی به این روستاها 10 هزار و 337 روستا از نعمت گاز برخوردار می شوند.

 به گفته تقی نژاد، اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این پروژه ها 589 میلیارد ریال بوده که باید ظرف سه سال اجرا شود.

 وی همچنین با اشاره به اینکه 64 پروژه گاز رسانی به روستاهای مختلف این استان اخیراً آغاز شده است، افزود: در مجموع 144 پروژه گاز رسانی سفر رهبری شروع شده و یا عملیات آن در دهه فجر آغاز خواهد شد. (‌خبرگزاری فارس ( 8/10/91 )

 ........................................

 آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به بام در دهه فجر

خط انتقال 12 اینچی راز به غلامان به طول 19 کیلومتر، اجرای خط انتقال 10 اینچی صفی آباد به بام به طول 26 کیلومتر همزمان با دهه فجر امسال کلنگ زنی می‌شود.

 مدیر عامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: گرمه اولین شهرستان سبز به لحاظ برخورداری از گاز است.

 منطقه خراسان شمالی حسین تقی‌نژاد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی دهه فجر سال جاری گاز رسانی به دو روستای اصغر آباد و رباط عشق این شهرستان در قالب پروژه‌های سفر مقام معظم رهبری به بهره برداری می‌رسد.

 وی بیان کرد: اعتبار اجرای عملیات گاز رسانی به این دو روستا با چهار کیلومتر طول شبکه، دارای دو میلیارد و 200 میلیون ریال است.

 تقی نژاد ادامه داد: با گازرسانی به این دو روستا 60 خانوار تحت پوشش این شبکه قرار می‌گیرند.

 مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی افزود: خط انتقال 12 اینچی راز به غلامان به طول 19 کیلومتر، اجرای خط انتقال 10 اینچی صفی آباد به بام به طول 26 کیلومتر همزمان با دهه فجر امسال کلنگ زنی می‌شود.

 وی خاطر نشان کرد: دهه فجر سال جاری فاز دوم طرح تقویت شبکه گاز شهر بجنورد به طول 25 کیلومتر با اعتبار 15 میلیارد ریال اجرایی می‌شود.

 تقی‌نژاد بیان کرد:عملیات گاز رسانی به شهر راز با طول 40 کیلومتر و اعتبار 17 میلیارد ریال طی دهه فجر امسال آغاز می‌شود.

 وی عنوان کرد: گازرسانی به 15 روستا با اعتبار 66 میلیارد و 410 میلیون ریال از محل مصوبات سفر معظم له به استان در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد که با اجرای این پروژه‌ها بیش از چهار هزار خانوار تحت پوشش قرار می‌گیرند.

 وی ادامه داد: گاز رسانی به شهرک صنعتی شهر فاروج نیز با 12 میلیارد ریال اعتبار در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد. (‌ایسنا 8/10/91 )

 ........................................

 به مناسبت هفته وحدت/

مسابقات اتومبیلرانی در اسفراین برگزار شد

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری شهرستان اسفراین گفت: نخستین مسابقات اتومبیلرانی اسفراین با هدف گرامیداشت هفته وحدت در این شهرستان برگزار شد.

شیرمحمد قوامی افزود: مسابقات اتومبیلرانی گرامیداشت هفته وحدت با شرکت بیش از 30 علاقه مند به این رشته ورزشی در دو بخش پراید استاندارد و کلاس آزاد در اسفراین برگزار شد.

 وی اظهار کرد: قریب به سه هزار ورزش دوست نیز شاهد برگزاری مسابقات اتومبیلرانی شهرستان در پارک قائم(عج) اسفراین بودند.

 قوامی افزود: در پایان این رقابت ها در بخش پراید فرشاد محمد پور اول شد و اسماعیل تقی زاده و مهدی قلی زاده رضایی نیز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم ایستادند.

 وی اضافه کرد: در کلاس آزاد نیز فرهاد دولت آبادی در جایگاه اول ایستاد، میثم احسانی دوم شد و سعید نوری در رده سوم جای گرفت.

 وی در ادامه عنوان کرد: بنا بر برنامه پیش بینی شده مسابقات اتومبیلرانی بانوان جمعه سیزدهم بهمن ماه در این شهرستان و در محل پارک قائم(عج) اسفراین برگزار خواهد شد. (‌خبرگزاری مهر 8/10/91 )

 ........................................

 با حضور مسئولین استانی/

نشست پیگیری مصوبات سفر رهبری در اسفراین برگزار شد

عصر شنبه قائم مقام استاندار در ستاد پیگیری مصوبات سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی در نشست پیگیری مصوبات سفر رهبری در اسفراین گفت: در حال حاضر چهار کمیته تخصصی به ریاست معاونین چهارگانه استاندار در راستای پیگیری مصوبات سفر رهبری به استان تشکیل شده است.

 رضا جلالی افزود: ره آورد سفر رهبر انقلاب به استان بیش از 200 مصوبه با دو هزار و 600 پروژه با اعتباری بالغ بر 48 هزار میلیارد ریال است.

 وی با اشاره به پروژه گازرسانی به 410 روستای استان از محل اعتبارات سفر رهبری به استان اظهار داشت: مدیران استانی و شهرستانی باید تمام توان خود را برای پیگیری و اجرای مصوبات سفر پر خیر و برکت مقام عظمای ولایت به کار بندند.

 مدیرکل بودجه استانداری خراسان شمالی نیز در این نشست گفت: علاوه بر اعتبارات اختصاص یافته، ده ها پروژه و مصوبه دیگر نیز به برکت سفر رهبر معظم انقلاب به طور ملی برای این استان پیگیری می شود.

 برات جمالی افزود: احداث سه سد جدید در استان و حل مشکل صنعت اسفراین از مهم ترین پروژه هایی است که در سطح ملی بررسی و اجرایی می شود.

 فرماندار اسفراین نیز در این نشست گفت: توجه به گردشگری، صنعت و کشاورزی از مهم ترین خواسته های رهبری در سفر به این استان است.

 محمد محمدزاده افزود: در بخش کشاورزی به کل استان 130 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است که از این میزان، بیش از 40 میلیارد ریال توسط شهرستان اسفراین جذب شده است.

 وی با اشاره به تصویب احداث سردخانه 10 هزار تنی در اسفراین گفت: احداث این سردخانه بخش اعظمی از مشکلات کشاورزان منطقه را در نگه داری از محصولات باغی حل خواهد کرد.

 محمدزاده همچنین در ادامه با یادآوری اقدامات انجام شده در شهر تاریخی بلقیس اسفراین افزود: در سه سال اخیر بیش از 20 میلیارد ریال اعتبار برای مرمت و بازسازی شهر تاریخی بلقیس به عنوان دومین بنای گلی ایران پس از ارگ بم تخصیص یافته است.

 نشست پیگیری مصوبات سفر رهبری به خراسان شمالی عصر شنبه با حضور قائم مقام استاندار در ستاد پیگیری مصوبات سفر، مدیرکل بودجه استانداری، مدیرکل دفتر فنی استانداری، فرماندار اسفراین و دیگر مسئولین شهرستان اسفراین برگزار شد. خبرگزاری مهر ( 8/10/91 )

........................................

 در گرامیداشت دهه فجر/

اداره ارشاد اسلامی اسفراین شب های فرهنگی و هنری برگزار می کند

 رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسفراین گفت: شب های فرهنگی و هنری به مناسبت سی و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در اسفراین برگزار خواهد شد.

حسین هلاکویی در گفتگو با خبرنگار مهر، عنوان کرد: در ایام دهه فجر سال جاری اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان اسفراین، با حضور هنرمندان، شعرا و پیشکسوتان فرهنگ و هنر، شب های فرهنگی و هنری برگزار می کند.

 وی اظهار کرد: مجموعه برنامه های شب های فرهنگی هنری در اسفراین به همت انجمن هنرهای نمایشی و همراهی اهالی فرهنگ و هنر اجرا خواهد شد.

 هلاکویی افزود: این برنامه با اجرای موسیقی و تئاتر در حوزه انقلاب اسلامی، 16 الی 19 بهمن ماه در مجتمع فرهنگی هنری نسیم فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار می گردد.

 وی یادآور شد: علاوه بر این خانواده عظیم فرهنگ و هنر با همراهی انجمن های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیش از 30 عنوان برنامه ویژه گرامیداشت ایام ... دهه فجر تدارک دیده است.

 هلاکویی دهه فجر را میراث ماندگار امام(ره) برای نسل های انقلاب اسلامی دانست و افزود: اهالی فرهنگ و هنر شهرستان اسفراین تمام توان خود را برای بزرگداشت این ایام به کار خواهند بست. (‌خبرگزاری مهر ؛ 8/7/91 )

........................................

  اجرای 13 طرح مصوب سفر رهبری در اسفراین آغاز شد

فرماندار اسفراین از آغاز کار اجرایی 13 طرح مصوب سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی، در این شهرستان خراسان شمالی خبر داد.

 محمد محمدزاده روز یکشنبه در نشست پیگیری مصوبات سفر رهبری در این شهرستان، گفت: برای اجرای این طرح ها افزون بر 158 میلیارد و 485 میلیون ریال اعتبار منظور شده است.

 وی افزود: اکنون میزان پیشرفت فیزیکی برخی از طرح های مزبور بین 20 تا 40 درصد است.

 فرماندار اسفراین گفت: در مرحله نخست 29 طرح در این شهرستان از محل اعتبارات سفر رهبری مصوب شده است.

 وی با اشاره به محورهای مورد تاکید رهبری برای توسعه منطقه، افزود: از مجموع 130 میلیارد ریال اعتبار تخصیصی به استان در مرحله نخست و جذب افزون بر 40 میلیارد ریال، تاکنون اسفراین با 31 درصد بیشترین جذب را در بین شهرستان های استان داشته است.

 محمدزاده همچنین از بهره برداری و کلنگ زنی 83 طرح در بخش های مختلف در این شهرستان در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: از این تعداد 79 طرح با اعتباری افزون بر 99 میلیارد و 441 میلیون ریال در بخش های عمرانی، آموزشی، ورزشی و کشاورزی به بهره برداری خواهد رسید.

 وی افزود: اجرای چهار طرح آموزشی و عمرانی نیز در این شهرستان در ایام مزبور با اعتباری افزون بر 78 میلیارد و 860 میلیون ریال آغاز خواهد شد.

 قائم مقام استاندار خراسان شمالی در ستاد پیگیری مصوبات سفر رهبری به استان نیز در این نشست با تبریک فرارسیدن دهه فجر، گفت: رهاورد سفر رهبری به استان 200 مصوبه در قالب دو هزار و 60 طرح عمرانی است که در سه سال اجرا می شود.

 ضا جلالی افزود: از سوی هیات دولت برای اجرای این طرحها 38 هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب و تاکنون بخشی از این اعتبارات نیز به استان اعلام شده است.

 مدیرکل دفتر برنامه و بودجه استانداری خراسان شمالی نیز گفت: افزون بر اعتبارات اختصاص یافته، ده ها طرح و مصوبه دیگر نیز به برکت سفر رهبر معظم انقلاب به طور ملی برای استان پیگیری می شود.

 برات جمالی افزود: امکان هیچگونه جابه جایی و تغییری در طرح های مصوبه سفر رهبر انقلاب در استان وجود ندارد و خرید هرگونه وسایط نقلیه و تامین هزینه های جاری دستگاه ها از این محل ممنوع است. ( ایرنا 8/10/91 )

 .............................................................................

/ 0 نظر / 10 بازدید