نشست مشترک فرماندار اسفراین با اعضای شوراهای اسلامی دهستان بام

فرماندار شهرستان اسفراین در نشست مشترک با اعضای شوراهای اسلامی دهستان بام، ضمن بررسی مسائل و مشکلات، بر سرعت اتمام پروژه های عمرانی منطقه تاکید کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی بام آنلاین؛ در این نشست که نمایندگان اعضای شوراهای اسلامی دهستان بام، روسای ادارات ثبت اسناد و املاک، رییس اداره جهاد کشاورزی، رییس اداره محیط زیست، رییس اداره منابع طبیعی، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رییس شرکت آب و فاضلاب روستایی، رییس شرکت گاز و بخشدار بام و صفی آباد حضور داشتند، عابدی فرماندار اسفراین مهم ترین وظیفه دولت را حمایت و هدایت شوراها عنوان کرد و اظهار داشت: ما کماکان به وظایف خود عمل خواهیم کرد.

در این نشست که با محوریت بیان مشکلات و نیازها و برنامه ریزی جهت رفع آنها برگزار شد، یکی از اعضای شوراهای اسلامی دهستان به نمایندگی از حاضرین، با ایراد سخنانی مطالبات مردم منطقه را برشمرد.

وی اظهار داشت: استقلال ادارات در بخش بام و صفی آباد به یکی از معضلات مردم این منطقه تبدیل شده است. با استقلال و جدایی ادارات ثبت احوال و ثبت اسناد از شهرستان اسفراین و عدم ارائه خدمات به اهالی منطقه، مردم برخی از روستاهای منتهی الیه دهستان به رغم نزدیکی به اسفراین، باید برای انجام امور اداری خود به مرکز بخش مراجعه کنند؛ این در حالی است که جاده بام به صفی آباد فاقد استانداردهای تردد بوده و صاحبان خودروهای کرایه ای نیز تمایلی به عبور و مرور از آن ندارند.

وی در ادامه افزود: ارتقای دهستان بام به بخش از جمله مطالبات دیرین مردم این منطقه بشمار می رود که متاسفانه هنوز این امکان برای مردم فراهم نشده است؛ این در حالی است که در صورت تبدیل این دهستان به بخش ما شاهد تحولات بسیار مثبتی در منطقه خواهیم بود.

نماینده شوراهای اسلامی دهستان بام با اشاره به مشکلات کم آبی منطقه تصریح کرد: کمبود نزولات جوی و عدم مدیریت آبهای زیرزمینی باعث از بین رفتن معیشت کشاورزان منطقه شده است. کشاورزی تنها منبع درآمد مردم این منطقه است، بنابراین ضروری است مسئولان شهرستان در این خصوص چاره ای بیندیشند.

وی سپس به افزایش برخی از حیوانات مخرب زمین های زراعی اشاره کرد و از فرماندار برای از بین بردن یا محدود کردن حیوان گراز چارجویی کرد.

در ادامه فرماندار اسفراین ضمن استقبال از بیان نظرات نماینده شوراهای اسلامی دهستان، با بیان اینکه پرونده تبدیل دهستان بام و زرق آباد به بخش تکمیل شده است، اظهار داشت: ما در این زمینه منتظر اقدامات وزارت کشورایم. ارتقای این دو دهستان باعث پیشرفت و توسعه منطقه می شود. وی در عین حال افزود: انفکاک و جدایی برخی از ادارات مربوط به اجرایی شدن تصمیمات مدیران عالی استان می باشد.

در ادامه مصباحی رییس اداره جهاد کشاورزی برنامه های آینده خود برای رفع مشکل آب در دهستان را تشریح کرد.

وی گفت: در آینده نزدیک بازدید از قنوات منطقه را در دستور کار داریم.

مصباحی با اشاره به خدمات کشاورزی به کشاورزان منطقه افزود: با توجه به اعتراض کشاورزان منطقه، ما بر قیمت خدمات کمباین ها نظارت بیشتری اعمال خواهیم کرد، ضمن اینکه تخصیص دو دستگاه کمباین به دهستان بام نیز جزو مصوبات اداره جهاد کشاورزی شهرستان می باشد.

رییس اداره جهاد کشاورزی در پایان با اشاره به درخواست برخی از اعضا برای استقرار باسکول محصولات کشاورزی در دهنه اجاق تصریح کرد: در صورت مهیا شدن زیرساخت، ما از این موضوع استقبال می کنیم.

رییس اداره محیط زیست نیز ضمن ابراز تاسف از افزایش حیوانات مهاجم به زمین های زراعی اهالی دهستان، از شوراهای اسلامی دهستان خواست تا فرد مشخصی را به عنوان نماینده برای آموزش، تجهیز، مسلح کردن و صدور مجوز شکار به اداره محیط زیست معرفی نمایند.

رییس اداره ثبت اسناد نیز در این نشست با اشاره به مشکلات پیش روی زوج های جوان در انجام آزمایش های پیش از ازدواج گفت: بمنظور صرفه جویی در هزینه های آنان و همچنین حذف ترددهای غیر ضرور، از این پس آزمایشات مربوط در مرکز درمانی بام انجام می شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در سخنانی با بیان اینکه گسترش و توسعه شهرک بام منجر به عمران و آبادانی دهستان می شود، تصریح کرد: راه اندازی تاسیسات و مراکز آموزشی و رفاهی در شهرک ها خودبخودی امکاناتی را به منطقه گسیل می دارد.

وی در ادامه افزود: با فعالیت های انجام شده تاکنون موفق به صدور 200 سند در دهستان بام شده ایم و پیش بینی می کنیم تا پایان سال 1394، موفق به صدور 150 سند دیگر بشویم.

در پایان فرماندار اسفراین ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه، بر اتمام پروژه های عمرانی نیمه تمام منطقه تاکید کرد.

 

منبع http://baamonline.ir/ پایگاه خبری بام آنلاین نویسنده حسین نصرتی


/ 0 نظر / 45 بازدید