توسعه و ترویج ورزش‌ در منطقه بام و صفی‌آباد، نیازمند نگاه همه‌جانبه

 پایگاه خبری بام و صفی آباد :در روستاهای منطقه بام و صفی آباد؛ استعدادهای شگرفی به ویژه در عرصه ورزشی وجود دارد که باید آنها را شناسایی و به طرق مختلف شکوفا کرد. فراهم کردن فضاهای ورزشی و تامین امکانات و تجهیزات ورزشی ، نقش اثرگذاری در شکوفایی استعدادهای ورزشکاران روستاها و همچنین پرکردن اوقات بیکاری ساکنان روستاها دارد. بر این اساس، توجه به ورزش همگانی، ترویج فرهنگ نشاط و شادابی و همچنین شکوفایی ورزش بومی ـ محله‌ی همچون کشتی با چوخه باید به عنوان محور اصلی و اولویت مهم مورد توجه قرار گیرد به طوری که ‌ورزش در لایه‌های مختلف مردم این منطقه نهادینه شود.

 منطقه بام و صفی‌آباد، مهد پتانسیل‌ها و استعدادهای ورزشی است که با کشف ، پرورش ، سازماندهی و ایجاد بستر ورزشی مناسب با تمرکز بر افزایش سرانه ورزشی و رشد و احداث اماکن و فضاهای ورزشی می‌توان در جهت شکوفایی استعدادهای ورزشی این منطقه گام برداشت.

در حال حاضر، همزمان با ایام عید نوروز مسابقات ورزشی کشتی با چوخه در برخی مناطق بام و صفی آباد از جمله شهر صفی‌آباد  ، روستاهای باغشجرد ، مقصود آباد و دهنه شیرین  و دهستان بام برگزار می‌شود که با ساماندهی و تبلیغات مناسب می‌تواند؛ زمینه ساز شکوفایی بیش از پیش ورزش و درخشش و افتخارآفرینی جوانان و نوجوانان منطقه در میادین ورزشی باشد.

در یک نگاه کلی ، بخش ورزش بام و صفی‌آباد با مشکلاتی همچون کمبود سالن‌های  ورزشی ، کم‌توجهی به ورزش‌های بومی و محلی و... مواجه است. از مسئولان ورزش استان و شهرستان اسفراین انتظار می‌رود با احیاء و تقویت ورزش‌هاى سنّتى از جمله کشتی پهلوانى و معرفى و تشویق ورزشکاران نمونه و‌ برگزاری جشنواره‌های ورزشی در منطقه بام و صفی‌آباد ، زمینه تشویق و ترغیب نوجوانان و جوانان به امر ورزش را فراهم نمایند./  هراتی /

/ 0 نظر / 17 بازدید